E-sigarettide levik Eesti noorte seas teeb lapsevanemad murelikuks – mida siis ikkagi teha ja kuidas rääkida lapse või noorega, kes vanema manitsevast loengust huvitatud ei ole. Vaatame murekohti lähemalt nii lapsevanema kui kooli vaatenurgast ja otsime neile lahendusi. 

REGISTREERU TASUTA 
VEEBISEMINARILE SIIN:


NB! Veebiseminar salvestatakse ja see jääb kõigile kättesaadavaks.


VEEBISEMINARI KĂ„IGUS LEIAME VASTUSED ALLOLEVATELE KĂśSIMUSTELE:

Milline on e-sigarettide ning teiste tubaka- ja nikotiinitoodete levik meie laste ja noorte seas?

Kuidas nikotiin ja teised kahjulikud ained noorele mõjuvad?

Mis noorte riskikäitumist soodustab?

Kuidas sõltuvus tekib ja miks sellest vabaneda on keeruline?

Kuidas võiks lapsevanem noorega suhelda ja mida teha, et sel oleks mõju?

Mida saab teha kool?

ESINEJAD

Agne Kivisaar - TAI vaimse tervise edendamise osakonna vanemspetsialist

Agne Kivisaar tegeleb Tervise Arengu Instituudis laste ja noorte uimastiennetusega. Igapäevaselt seisab ta selle eest, et rohkem Eestimaa koole tegeleks järjepideva ennetusega, sest tõhus ennetus ei keskendu erinevatele uimastitele, vaid arendab lastes oskusi tulla toime igapäevaeluga ning aitab luua toetavat keskkonda. Agne on õppinud ärijuhtimist, filosoofiat, kultuuriteooriat, radikaliseerumist. Magistritöö kirjutas ta islamifundamentalismist. Ta on kahe tütre ema ja rakendab igapäevaselt oma teadmisi praktikas laste kasvatamisel. Agne usub ennetuse jõudu ning spordisõbrana jagab mõtet, et tegemist on maratoni, mitte sprindiga: tulemused avalduvad pikaajaliselt.


Ivo Visak - Saaremaa Gümnaasiumi koolijuht, õpetaja ja mentor

Ivo on õppinud usuteadust, üldajalugu, poliitilist filosoofiat ning magistrikraadi omandanud kunstiõpetaja õppekaval.Varasemalt on Ivo juhtinud mitut kolmanda sektori organisatsiooni, teiste seas suurimat noorte katuseorganisatsiooni Eesti Noorteühenduste Liitu. 2017. aastal pälvis Ivo Haridus- ja Teadusministeeriumilt aasta noorsootöötaja tunnustuse. 2022. aastal valis Saaremaa vald Ivo aasta õppeasutuse juhiks.Koolijuhina on Ivo pidanud rinda pistma ka noorte veipimise probleemiga. Kool ei jäänud veipimisjuhtumeid passiivselt pealt vaatama, vaid tegutses otsustavalt. Ivo on seda meelt, et võime käia paljudel seminaridel ja vestlusringides, ent nii kaua, kuni me ise oleme noorte veipimise suhtes tolerantsed, ei muutu midagi.


Anna Nõmmik - kliiniline psühholoog ja Peaasjad MTÜ koolitaja

Kliinilises töös on Anna peamiselt töötanud noorukitega ning nende peredega, kellele valmistavad muret meeleolu- ja söömishäired. Koolitades on Anna jaoks oluline panustada vaimse tervise probleemide ja nende süvenemise ennetusse. Anna usub, et just lapsevanemate teadlikkuse tõstmise ja toetamise kaudu saame leida viise ka selleks, et noori meelemürkidest säästa.


Kent Joosep - Moderaator

Vestluspaneeli juhib Tervisemuuseumi muuseumiõpetaja ja Sünaps podcast’i saatejuht-toimetaja Kent Joosep.

Copyright © 2024 Meaningful Talks

MÜÜGITINGIMUSED  |  PRIVAATSUSTINGIMUSED